Helsinki

Helsinki1200 (1).jpg

Kokonaisvaltaista terapiaa Helsingissä

Helsingin toimipisteemme sijaitsee Helsingin ydinkeskustassa osoitteessa Fredrikinkatu 55 A, 00100 Helsinki.

 

Infopuhelin p. 050 5976804
palvelee arkisin ma-to klo 8-16 ja pe klo 8-14

Toimipisteelle saapuminen

Helsingin toimipisteelle sisään päästäksesi soita ovisummeria ja odota vastausta. Siirry sitten toiseen kerrokseen. Joko pääset heti vastaanotollesi, tai voit odottaa aulassa. 

Jos saavut julkisilla: Toimipiste on helposti saavutettavissa julkisilla. Kampin keskuksesta löytyy mm. metro, pitkän matkan bussit ja länteen lähtevä lähibussiliikenne. Lisäksi edestä kulkee monta bussi- ja ratikkalinjaa. 

Jos saavut autolla: Jos olet onnekas, voit löytää tien varsilta autopaikan ja pääset lähelle toimipistettä. Paremmalla varmuudella löytyy paikka P-CityForum:sta. Sisään pääsee ajamaan osoitteista Ruoholahdenkatu 3 (lännestä tulijat), Simonkatu 7 tai Jaakonkatu. Parkkihallista uloskävelyyn suosittelemme jalankulkua Fredrikinkatu 42, ovi on aivan toimipisteemme vastapäätä.

mikarytkonen.png
marja.kaikkonen300.jpg
samuhannukkala.png
hannasippala.png
puustell-anita (1).png
Salmi300.png
heidimakinen.png
Silmuke+pyorea.png
Kasurinen300.png
Silmuke+pyorea.png
pirjovantanen.png
Mika Rytkönen


Neuropsykologian erikoispsykologi


Ajanvaraus:
p. 040 5426369

Marja Kaikkonen


YTM, PsM, psykologi, psykoterapeutti, työnohjaaja STOry, työyhteisösovittelija


Ajanvaraus:
p. 040 867 9707

Samu Hannukkala


Psykologi


Ajanvaraus:
samu.hannukkala@silmuke.fi

Hanna Sippala


Psykologi


Ajanvaraus:
p. 040 8018221
hanna.sippala@silmuke.fi

Anita Puustell


Perheterapeutti


Ajanvaraus:
p. 0400 720394

Hanna Salmi


Toimintaterapeutti
(nuoret, aikuiset)


Ajanvaraus:
hanna.salmi@silmuke.fi

Heidi Mäkinen

 


Ratkaisukeskeinen terapeutti


Ajanvaraus:
heidi.makinen@silmuke.fi

Sannu Kesti


Psykoterapeutti


Ajanvaraus:
sannu.kesti@silmuke.fi

Julia Kasurinen


Psykologi


Ajanvaraus:
p. 050 597 6804
Julia.kasurinen@silmuke.fi

Salla Tiainen


Seksuualiterapeutti


p. 050 597 6804
salla.tiainen@silmuke.fi

Pirjo Vantanen


Neuropsykologian
Erikoispsykologi PsL


Ajanvaraus:
p. 040 7544413
pirjo.vantanen@silmuke.fi

uusitalo.png
maijakankaanpaa.png
Helenajabai-oikarinen_edited.png
riinasuhonen.png
Eveliinamakela.png
Hennahirvonen.png
Sannisnybergh.png
Kuva_Pollari300.png
Saari300.png
Saarinen300.png
Nina Uusitalo


Neuropsykologian erikoispsykologi, PsL
Kouluttaja, valmentaja, työnohjaaja ja konsultti


Ajanvaraus:
p. 050 5758808

Maija Kankaanpää


Psykologi


Ajanvaraus:
p. 040 5749211
maija.kankaanpaa@silmuke.fi

Helena Oikarinen-Jabai


Psykologi


Ajanvaraus:
helena.oikarinen-jabai@silmuke.fi

Riina Suhonen


Perheterapeutti


Ajanvaraus:
riina.suhonen@silmuke.fi

Eveliina Mäkelä


Ratkaisukeskeinen lyhytterapeutti


Ajanvaraus:
eveliina.makela@silmuke.fi

Henna Hirvonen


Toimintaterapeutti AMK
Master of Science, Major in Occupational Therapy
(aikuiset, ikääntyneet)


Ajanvaraus:
p. 041 3148715
henna.hirvonen@silmuke.fi

Sanna-Maija Nybergh


Neuropsykiatrinen valmentaja


Ajanvaraus:
p. 040 9627707
sannamaija.nybergh@silmuke.fi

Tiina Pollari


Psykoterapeutti


Ajanvaraus:
p. 050 3813895
tiina.pollari@silmuke.fi

Silja Saari


Toimintaterapeutti


Ajanvaraus
p. 040 048 3100
silja.saari@silmuke.fi

Elina Gambardella


Psykiatrinen sairaanhoitaja


p. 050 597 6804
elina.gambardella@silmuke.fi

Tutustu tekijöihin